Partnerské minimum aneb jak být spokojená a šťastná i poletech

Blíží se Valentýn, některými tvrdohlavě ignorován a zatracován,Valentýn 3 jako hloupý americký svátek, který k nám do Čech nepatří, některými oslavován jako příležitost k vyjádření láskyplných citů.

Pro mě je Valentýn svátek všech, kteří se mají rádi, nejen všech zamilovaných. A tak každý rok nakoupím přáníčka a čokoládová srdíčka pro svoje nejbližší a těším se z toho, že je mám kolem sebe…

Valentýn 4Je mnoho chlapců, mužů, dívek i žen, které právě tento svátek využijí k tomu, aby prozradili, co ke svému partnerovi cítí.

Jak to ale udělat, aby to krásné, co cítíme všichni na začátku postupem času nevyprchalo?

Svého muže jsem poznala v roce 1985 na historicky poslední spartakiádě v Praze…

Vážně to byla láska na první pohled, takže mohu potvrdit, že něco tak nádherně bláznivého opravdu existuje. A jistě existuje i něco, čemu říkáme osud.

Valentýn 5Města, ze kterých pocházíme, jsou od sebe vzdálena 240 km, nikdy před tím jsme se neviděli, naše cvičební skupiny byly od sebe vzdálené přes půl Strahovského stadionu, a to je vážně pořádný kus. Mezi námi byly stovky dalších cvičenců a okamžik, ve kterém se cvičenci rozestoupili při vytváření jakýchsi obrazců a my se mohli na velikou dálku uvidět, nebyl delší, než 2 minuty. No řekni, co jiného by to mohlo být, než osud. Možná to bylo někde napsáno, možná nás cosi donutilo, aby se naše oči setkaly, nevím…

Můžeš si říct: „ náhoda”. Možná. Já ale věřím, že všechno má svůj smysl a náhody neexistují….Bylo mi 15 a pokaždé, když jsem ho viděla, podlamovala se mi kolena…

…Čas příšerně letí. Máme 3 děti, je mi o 32 let víc a víš co? Když ho vidím vyběhnout z koupelny jen v krátkém ručníku ovinutým kolem pasu, podlamují se mi i dnes. :) :) :)

Letos v březnu oslavíme 27 výročí svatby. To už bych si možná zasloužila získat nějaké ocenění nebo certifikát ohledně manželského poradenství, co říkáš?… :)

Ani jedno sice nemám, ale pár tipů na to, jak to udělat, abys i po letech byla v manželství šťastná a spokojená, ti přece jen dát můžu.Valentýn 6

Nemusíš patřit mezi ty, co si s kamarádkou u kávy stěžují: „No jo, co bys po 5, 7, 10 letech chtěla? Všude je to stejný.”

Možná to je ve většině manželstvích a partnerstvích stejné, ale u tebe to může být jiné…

Co si budem holky povídat, teplo rodinného krbu a pohoda, leží většinou na našich bedrech. Takže…

1. Nikdy se nevracej k minulosti, je to zbytečné. Zavři za ní dveře, nelze jí změnit. Tím, že se vracíš, jitříš rány nejen partnerovi, ale především sobě.

2. Nikdy nekritizuj to, s čím ti partner pomůže, bez ohledu na to, jak moc se ti výsledek nelíbí. Není důležité to, jak to dopadlo, ale počáteční snaha.

3. Nikdy neprosazuj svoje požadavky a přání silou. Není důležité, aby bylo vše hotové teď hned, ale aby to bylo uděláno v pohodě. Vymyslete společně způsob, jak to udělat, aby partner nezapomněl.

4. Nikdy nepřesvědčuj partnera o své pravdě. Každý máte svou, protože okolnosti vnímáte odlišným způsobem. Smiř se s tím, že některé věci si prostě nevysvětlíte. Nadarmo se neříká, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše.

5. Nikdy nekritizuj partnera ve společnosti, ani před dětmi, i kdybys věděla, že dělá chybu. Mnohem lepší je, vysvětlit si věci v soukromí. Na něm pak bude, jak s tím dál naloží.

6. Nikdy neříkej, že nemáš čas, když s tebou chce partner sdílet svoje pocity, koníčky a zájmy. Tvůj nezájem Vás bude vzdalovat.

7. Nikdy nevyměňuj zájem o partnera za zájem o děti. To, že jsi se stala matkou neznamená, že končí tvoje role partnerky. Nauč se svůj čas rozdělit mezi oboje.

8. Nikdy nepřestávej dělat věci, které jsi dělala, když jste spolu chodili. Pečuj o sebe, přitul se u televize, usínej mu na rameni, nechoď spát dřív, můžeš si chvilku ducnout u něj, sváděj ho, výletuj, hraj si s ním….

9. Nikdy svého partnera nepomlouvej a nemluv s ním vulgárně. Čím častěji budeš o svém partnerovi mluvit nepěkně, tím dřív sama uvěříš, jak moc nemožný je a přirozeně začneš hledat chyby. To je přirozené fungování každého mozku.

10. Nikdy svého partnera nesnižuj v posteli, ať už smíchem nebo kritikou, můžeš tak nadělat ve vašem intimním vztahu pěknou paseku.

11. Nikdy nebuď naštvaná, když se s tebou partner nechce milovat. Čím častěji budeš naléhat, tím častěji se bude vymlouvat. Jen tak se přitulit je taky prima.

12. Nikdy nepřestaň vyznávat partnerovi lásku. Občas to potřebujeme slyšet a cítit všichni, bez ohledu na věk nebo pohlaví.

13. Vždy se snaž každou vypjatou situaci udržet pod kontrolou, zbytečně se nehádej a nesnaž se z každé hádky vyjít jako vítěz, protože 100 x vyhraná bitva může ve finále znamenat prohranou válku.

A teď jdi za svým partnerem a tohle partnerské minimum mu přečti, protože všechna pravidla platí i pro něj.

Ještě by si myslel, že se nemusí snažit a chtěl by se z toho mezulán vyvlíknout. :)

Přeji krásného Valentýna.

Valentýn 1

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.