Je osobnostní rozvoj vymývání mozků?

Je osobnostní rozvoj vymývání mozků?

ANO, řeknou Vám ti, kteří nechtějí ve svých životech nic měnit a na změnu nevěří.
ANO, řeknou Vám nekoneční kritici všech a všeho, ti kteří se sami nikdy o nic nepokusili, nic nedokázali, nic nevytvořili, přesto majídnes na všechno svůj “neomylný” názor.
Ano, Vám řeknou také ti, kteří si libují ve svých stížnostech, sebelítosti a v neustálém hledání problémů a jejich viníků.
Budou mezi nimi i ti, kteří věří, že osud, ani charakterové vlastnosti se nedají pozměnit. Ti, co raději půjdou slepě s davem a jsou přesvědčeni o tom, že většina má vždycky pravdu. Je to totiž jednodušší, než se alespoň občas nad něčím zamyslet.

Co si o tom myslím já?

ANO, osobnostní rozvoj je “vymývání mozků”. Ovšem v tom nejlepším slova smyslu.

Kdybych tenkrát před 8 lety nenarazila na osobnostní rozvoj, byl by můj život dnes už patrně v troskách.
Díky technikám osobnostního rozvoje jsem “vymyla” ze své hlavy většinu omezujících programů, které jsem si s sebou táhla ze svého raného mládí a dětství.
JEJICH JMÉNA BYLA:
• Nejsi dost dobrá
• Strach a obava
• To nedokážeš
• Nejsi dobrá matka
• Nejsi dobrá manželka
• Měla bys být více šedá myš a neodlišovat se
• Nemůžeš mít přátele protože…
• Nikdo tě nemá rád
• Bojím se, co si o mně myslí ostatní…

Jsem šťastná, že se mi podařilo všechny tyhle hlouposti ze své hlavy vypláchnout, žije se mi líp.
Mám spoustu kamarádů a přátel. Moje manželství je spokojené díky smysluplné komunikaci a porozumění. Moje děti jsou moji kamarádi a parťáci, na které se mohu spolehnout. Z mých strachů se staly výzvy, už se nebojím je překonávat. Věřím si, začala jsem předávat své zkušenosti těm, kteří mě chtějí následovat. Moje nastavení mysli je pozitivní, cítím se opravdu skvěle. Svůj život jsem vzala do svých rukou, bude takový, jaký si ho udělám a nehodlám si stěžovat. Nekonstruktivní kritikou se nezabývám, slova závistivců házím za hlavu. Jsem rozhodnutá plnit si své sny. Nikdy jsem nebyla šťastnější.

čas na změnuKdyž umyješ své tělo po namáhavém letním pochodu od potu a prachu, budeš se cítit báječně, skvěle. Možná trochu unaveně, ale skvěle.
Když vyčistíš svou hlavu od všech nevyhovujících programů, které ti komplikují tvůj život a nahradíš je těmi, které ti umožní naplňovat si své cíle a sny, odstraníš všechna omezení, bloky, strachy i obavy, budeš se cítit stejně. Nejdřív to bude dřina, ale když vydržíš, bude ti skvěle.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.