Dnes kousek z mého soukromí

Dnes se s Vámi chci podělit o kousek svého soukromí.

Je 16.3. 2015 a pro mě je to den, Bez názvu +ve kterém oslavuji jednu z největších událostí mého života. Je to právě 25 let, kdy jsme si s manželem řekli velké ANO. Ani se mi nechce věřit, jak ten čas letí. Stříbrná svatba je tady a my máme před sebou svatební cestu, na kterou se společně těšíme, a kterou jsme si tenkrát, jako velmi mladí, dopřát nemohli.

Těším se z toho a jsem opravdu vděčná za to, že jsme našli společný směr, způsob, jak se mít rádi a vzájemně se respektovat i po tolika letech.

V dnešní uspěchané době takových manželství moc není. Nevím proč, spolu lidé nechtějí nebo neumí komunikovat. Komunikace je ale vedle vzájemného si naplňování osobních potřeb, základ všeho. Když nekomunikujete, věříte svým domněnkám, které si vytvoříte. A když druhá strana nedostane příležitost se k nim vyjádřit, vzniká problém. Je jen otázkou času, než sami sebe, pouze na základě svých domněnek přesvědčíte o tom, jak nedokonalý Váš partner je a začnete se poohlížet po někom dokonalejším. Vaše domněnky dokáží zničit všechno hezké ve Vašem životě.

Podle statistického úřadu, se délka manželství v ČR pohybuje kolem 12 let, přičemž nejvíce manželství končí po třech až pěti letech. Jak je možné, že se za tak velmi krátkou dobu změní pan a paní Úžasňákovi na Neschopňákovi a Nemožňákovi? Ve většině těchto manželství jsou děti, kterým jsou takto nevědomky předávány programy, že takové chování, jednání a řešení situací je správné, standartní. Rodiče takových dětí si vůbec neuvědomují, že jsou pro svoje děti obrovským vzorem, že tak připravují do života děti, které budou s největší pravděpodobností bolesti a útrapy rozvodů snášet také, protože jim byly předány špatné vzorce chování.

Máte pocit, že manželství je věc složitá? Chcete vědět recept na šťastné manželství? Je to jednoduché. Buďte si rovnocennými partnery. Komunikujte, nesnažte se vzájemně ovládat, manipulovat, ani vlastnit a snažte se tomu druhému vytvořit prostor, ve kterém se bude cítit šťastný. Tak moc je to jednoduché. :-)

Moje dnes už dospělá dcera mi nedávno řekla: “Víš, mami, vy s tátou jste pro mě v dnešní době poslední nadějí, že to takhle může fungovat.” Krásné. :-)Přiznávám, že jsem musela zatlačit slzu. Cítila jsem to jako velké ocenění.

Z celého srdce přeji Vám všem, kteří už nějaký ten pátek v manželství jste, i Vám, kteří se do něj teprve chystáte vstoupit, abyste se stejně jako my, stali svým dětem nadějí, vzorem i inspirací. A abyste si zasloužili jejich obdiv a ocenění.

A tobě Milane, děkuji, že jsi spolu se mnou našel tu správnou cestu a způsob, jak i po tak dlouhé době, spokojeně, šťastně a s láskou žít. :-)

 

my upravená

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.